Teslimat Bilgileri

Sipariş ve Teslimat Şartları

www.ayakkabibahcesi.com adresinden verdiğiniz siparişlerin teslimat süreci, verilen siparişlerin takibi, kargo ücreti ve diğer sipariş bilgileri hakkındaki bir çok konuyu bu sayfada bulabilirsiniz.

Kargo ücreti ne kadar? 
Kargo gönderileri Türkiye'nin her iline ARAS Kargo firması ile gönderilmektedir. Alışverişlerinizde KARGO ÜCRETİ alacağınız ürün miktarına göre değişmektedir fakat anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi %50 ye varan indirimiyle ücretlendirilmektedir vereceğiniz siparişlerin sonunda kargo departmanlarımız sizi arayarak siparişinizi teyit ederek kargo ücretinide size bildireceklerdir sizin onayınızı aldıktan sonra ürün kargoya verilecektir burada sizin ne kadar kargo ödeyeceğinizi bilmenizi sağlar

Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilecek? 
Siparişiniz aksi belirtilmedikçe mesai günleri içerisinde  saat 17:00 ya kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir

Doğu illerimize en geç 4 iş gününde batı illerimizde en geç 3gün içinde teslim edilir

.

Siparişimi nasıl takip edebilirim? 
Sipariş etmiş olduğunuz ürünü takip edebilmek için www.ayakkabibahcesi.com sayfasında üye girişinizi yaptıktan sonra hesabım bölümündeki siparişlerim kısmına giriş yaparak takip etmek istediğiniz siparişi seçebilirsiniz, kargo takip no’sunu tıkladığınızda otomatik olarak siparişinizin o anda nerede olduğunu gösterir sayfaya yönlendirilirsiniz.

Siparişiniz hazırlanıyor;  ifadesi siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve hazırlanma aşamasında olduğunu belirtir.
Ürününüz kargoya verildi; ifadesi ürününüzün paketlemesinin yapılıp kargo firmasına teslim edildiğini gösterir. Kargo takip numaranıza tıklayıp kargo firmasının nerede olduğunu görebilirsiniz demektir.
Siparişiniz iptal edildi veya Para iadesi kredi kartınıza yapıldı; ifadesi sizin isteğiniz üzerine verdiğiniz siparişi iptal edip ödediğiniz tutarın kredi kartınıza iade edildiğini göstermektedir.

Teslimat adresinde bulunamazsam ne olacak? 
Anlaşmalı kargo firmaları teslimat sırasında adreste bulunmamanız durumunda bir "Ziyaret Notu" bırakacaktır. Bu durumda siparişinizi son bir kez olmak üzere tekrar adresinize getirilecektir. Teslim edilemedi notu aldığınız zaman kargo firmasını arayıp tekrar gelecekleri zaman konusunda kargo yetkililerine bilgi verebilirseniz ürününüzün doğru zamanda size gelmesini sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde 2. kez geldiklerinde de teslim edecek birilerini bulamazlarsa siparişiniz www.ayakkabibahcesi.com deposuna iade edilmektedir.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim? 
Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi veya ehliyet isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir. Ürünü teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Her hangi bir yanlışlık, eksiklik,kutuda kırılma yada ıslanma gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz ve kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz. Yeni ürünleriniz tarafınıza hemen gönderilecektir.Kargoyu kontrol etmeden teslim almanız durumunda kutu içerisinden çıkabilecek eksik ya da taşıma sırasında oluşabilecek kırılma olaylarından kargo firması mesul olmayacağı için zor durumda kalabilirsiniz.Lütfen kargo kolilerinin sağlam olarak size teslim edildiğinden emin olunuz.

Ürün kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım? 
Teslim aldığınız ürünler kargodan eksik çıkarsa 'Destek' sayfasında sipariş numaranızı belirterek durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Size en yakın kısa sürede bu konuda cevap verilecektir. Dilerseniz 0535 236 96 85 numaralı telefondan müşteri hizmetleri yetkilimizle görüşebilirsiniz.

Teslimatla ilgili önemli bilgiler 
- Kargonuzu teslim aldıktan sonra, kargo yetkilisiyle birlikte açıp kontrol edebilirsiniz. Siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik ve/veya hasarlı olduğunu görürseniz; kargo yetkilisinden tutanak hazırlamasını talep ediniz ve ürünleri teslim almayın.Tutanak tutulması çok önemlidir.Bu hasarı yada eksikliğin sizden dolayı değil kargo firması tarafından olduğunu gösterir.Tutanak sonucunda yeni ürünleriniz tarafınıza hemen gönderilecektir. Tutanak sayesinde www.ayakkabibahcesi.com yetkilileri de kargo firmasının sigortasından gerekli olan hasarın bedelini alabilecektir.

- Kargo yetkilisinin tanıklığında, ilk teslim anında hazırlanan tutanaklar eksik ve hasarın sorumlusunun ortaya çıkarılmasında çok önemlidir. Kargoyu teslim aldıktan saatler sonra yapılan eksik ve/veya hasar bildirimleri tutanak olmadığı için ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.

- Kargo teslimatında sorun yaşarsanız lütfen en kısa zamanda bize haber veriniz.

- Siparişinizdeki ürün/ürünleri herhangi bir nedenle iade edebilmeniz için; ürünün orijinal ambalajında muhafaza edilmesi, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde, fiziksel hasar görmeden geri verilmesi gerektiğini unutmayın..